Časté otázky

Tu sú odpovede na najčastejšie otázky, s ktoými sme sa stretli. Ak ste medzi nimi nenašli tú svoju pokojne nás kontaktujte pomocou kontaktného formulára.

Čo je to epoxid?

Epoxid je dvojzložková chemická zlúčenina, ktorá po vytvrdnutí na dotyk pôsobí ako sklo alebo plexisklo. Dodáva tak hodinám zaujímavý dizajn. Skladá sa z dvoch tekutín – samostatnej epoxidovej živice a vytvrdzovadla, ktoré sa miešajú v presne stanovenom pomere. Dá sa dofarbovať rôznymi farebnými alebo metalickými pigmentami a spravidla po odliatí tvrdne niekoľko dní.

Aké drevo používame a ako ho zháňame?

Najradšej používame drevo, ktoré má už niečo za sebou. Inak povedané je staré, popraskané, deravé alebo iným spôsobom zaujímavé. Samozrejme je oveľa zložitejšie na čistenie a prípravu ako drevo bez prasklín ale je o to viac zaujímavé a krásne. Na objednávku vyrobíme v podstate akékoľvek hodiny či už zo starého alebo aj mladého a čistého dreva.
Dodávateľov máme z celého Slovenska a preto Vám vieme ponúknuť akkýkoľvek typ dreva.

Ako prebieha výroba hodín?

Drevo si prejde procesom zrovnávania, brúsenia, čistenia od mäkkých častí a nečistôt, vyrezanie kruhov, výroby formy, namiešanie epoxidu a zalievania. Po niekoľkodňovom tvrdnutí epoxidovej živice sa hodiny opäť zrovnávajú, brúsia do požadovanej zrnitosti, opracujú sa hrany a vyfrézuje otvor na strojček. Celé hodiny sa nakoniec naolejujú kvalitným olejom a tak dostanú finálny vzhľad.
Potom sa už len nainštaluje strojček a ručičky a po cca 2 týždňoch sa z kusu neopracovaného dreva stávajú luxusné hodiny.

Ako dlho trvá výroba hodín?

Čas výroby takýchto hodín je individuálny podľa zložitosti. Okrem zdĺhavého opracovávania dreva a epoxidu najdlhšie trvá kým živica úplne vytvrdne. Od zaliatia po úplné vytvrdnutie to trvá cca 5-7 dní. Následne sa môže ďalej opracovávať a celý proces tak trvá približne 2 týždne.

Kde prebieha výroba hodín?

Naša dielňa sa nachádza v Bratislave. Všetko si samozrejme vieme odkomunikovať e-mailom alebo telefonicky a hodiny Vám vieme zaslať kuriérom kamkoľvek. 

Ako si môžem hodiny objednať?

Hotové produkty, ktoré sú uverejnené na našej stránke, si zatiaľ môžete objednať prostredníctvom kontaktného formulára alebo telefonicky, kde si rovno dohodneme spôsob doručenia. 
Momentálne pripravujeme e-shopové riesenie, ktoré bude onedlho spojazdnené.
Ohľadom hodín na zákazku nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár alebo na objednavky@lyko.sk
Keďže i výroba vyžaduje istý čas, rátajte prosím minimálne s 14-dňovým predstihom. Všetky detaily si samozrejme vopred odkomunikujeme.

Ako prebieha výroba na zákazku?

Ak máte jasnú predstavu stačí ak nám ju opíšete. V opačnom prípade Vám radi poradíme či s výberom druhu dreva alebo farbou epoxidu tak aby na stene hodiny nepôsobili rušivo a gýčovo. Ide nám predsa o to aby vyzerali elegantne a reprezentatívne.
Pred začatím výroby Vám pošleme aj fotografie dostupného dreva s návrhom výrezu pre lepšiu predstavu.
Pri správnej kombináci z nich nestrhnete oči ani Vy ani Vaša návšteva :).

Aká je záruka na hodiny?

Nahodiny poskytujeme 5-ročnú záruku. Na drevo, epoxid aj výmenu strojčeka. Garantujeme ale, že tieto hodiny sa budú dediť :).

SCROLL UP

Nákupný košík