Časté otázky

Časté otázky

Tu sú odpovede na najčastejšie otázky, s ktoými sme sa stretli. Ak ste medzi nimi nenašli tú svoju pokojne nás kontaktujte pomocou kontaktného formulára.

Čo je to epoxid?

Epoxid je dvojzložková chemická zlúčenina, ktorá po vytvrdnutí na dotyk pôsobí ako sklo alebo plexisklo. Skladá sa z dvoch tekutín – samostatnej epoxidovej živice a vytvrdzovadla, ktoré sa miešajú v presne stanovenom pomere. Dá sa dofarbovať rôznymi farebnými alebo metalickými pigmentami a spravidla po odliatí tvrdne niekoľko dní. Nástenné hodiny vďaka nemu majú unikátny dizajn.

 

Výroba hodín na mieru:
Aké drevo používame a ako ho zháňame?

Drevo, ktoré používame na výrobu hodín pochádza z našich končín, teda ide o rýdzo slovenský produkt. Najradšej pracujeme s drevom, ktoré má už niečo za sebou. Inak povedané je staré, popraskané, deravé alebo iným spôsobom zaujímavé. Také drevo nesie svoj príbeh a ten dodá nový dych vašej domácnosti. Samozrejme, je oveľa zložitejšie na čistenie a prípravu ako drevo bez prasklín, ale je o to viac zaujímavé a fascinujúce. 

Ak ste však fanúšikom minimalizmu a jemných tónov, nájdeme pre Vás aj čisté – ,,nedotknuté‘‘ drevo.

Ako prebieha výroba hodín?

Drevo si prejde procesom zrovnávania, brúsenia, čistenia od mäkkých častí a nečistôt, vyrezanie kruhov, výroby formy, namiešanie epoxidu a zalievania. Po niekoľkodňovom tvrdnutí epoxidovej živice sa hodiny opäť zrovnávajú, brúsia do požadovanej zrnitosti, opracujú sa hrany a vyfrézuje otvor na strojček. 

Celé hodiny sa nakoniec naolejujú kvalitným olejom a tak dostanú finálny vzhľad.
Potom sa už len nainštaluje strojček a ručičky a po cca 2 týždňoch sa z kusu neopracovaného dreva stávajú luxusné hodiny, ktoré čoskoro môžu putovať aj ku Vám domov. 

Ako dlho trvá výroba hodín na stenu?

Čas výroby takýchto nástenných hodín je individuálny podľa ich zložitosti. Okrem precízneho opracovávania dreva a epoxidu najdlhšie trvá kým živica úplne vytvrdne. Od zaliatia po úplné vytvrdnutie to trvá cca 5-7 dní. Následne sa môže ďalej opracovávať a celý proces tak trvá približne 2 týždne.

Kde prebieha výroba hodín z epoxidu / zo živice?

Naša dielňa sa nachádza v Bratislave. Všetko si samozrejme vieme prediskutovať e-mailom alebo telefonicky a hodiny Vám vieme zaslať kuriérom kamkoľvek.

Ako si môžem drevené hodiny zo živice objednať?

Priznávame. Momentálne je náš eshop vo fáze prípravy a vylaďovania a onedlho bude spojazdnený naplno.

Hotové produkty, ktoré sú uverejnené na našej stránke, si zatiaľ môžete objednať prostredníctvom kontaktného formulára alebo telefonicky, kde si rovno dohodneme spôsob doručenia. + 421 948 838 333 / objednavky@lyko.sk

Ako prebieha výroba hodín na zákazku?

Ak máte jasnú predstavu stačí ak nám ju opíšete, alebo nám pošlite obrázok pre inšpiráciu s popisom. Ak si však nie ste istí, tak v opačnom prípade Vám radi poradíme či s výberom druhu dreva alebo farbou epoxidu tak aby na stene hodiny nepôsobili rušivo a gýčovo. 

Ide nám predsa o to aby vyzerali elegantne a reprezentatívne.

Pred začatím výroby Vám pošleme aj fotografie dostupného dreva s návrhom výrezu pre lepšiu predstavu. Pri správnej kombinácií z nich nestrhnete oči Vy, ani Vaša návšteva :). 

Aká je záruka na nástenné hodiny od LYKO?

Na hodiny poskytujeme 5-ročnú záruku. Na drevo, epoxid aj výmenu strojčeka. Garantujeme ale, že tieto hodiny sa budú dediť z generácie na generáciu. 🙂

 

Ohľadom hodín na zákazku nás prosím kontaktujte cez kontaktný formulár alebo na objednavky@lyko.sk Keďže i výroba vyžaduje istý čas, rátajte prosím minimálne s 14-dňovým predstihom. Všetky detaily si samozrejme vopred odkomunikujeme.

SCROLL UP

Nákupný košík